Skip to Main Content
District Home
Select a School...
Select a School
A.G. Cox Middle School
Ayden Elementary School
Ayden Middle School
Ayden-Grifton High School
Belvoir Elementary School
Bethel School
C.M. Eppes Middle School
Chicod School
Creekside Elementary School
D.H. Conley High School
E.B. Aycock Middle School
Pitt County Early College High School
Eastern Elementary School
Elmhurst Elementary School
Falkland Elementary School
Farmville Central High School
Farmville Middle School
G.R. Whitfield School
Grifton School
H.B. Sugg Elementary & Sam D. Bundy Elementary
Hope Middle School
Innovation Early College High School
J.H. Rose High School
Lakeforest Elementary School
North Pitt High School
Northwest Elementary School
Pactolus Global School
Pitt Academy
Pitt County Virtual Academy
Ridgewood Elementary School
Sadie Saulter Pre-K Center
South Central High School
South Greenville Elementary School
Stokes School
W.H. Robinson Elementary School
Wahl-Coates Elementary School of the Arts
Wellcome Middle School
Wintergreen Primary & Intermediate Schools
PCS Test School
Sign In
Search Our Site
Home
Our School
"
About Us
Bus Info
District Calendar
Important Information
Daily Schedules
School Improvement Plan
Contact Us
NC School Report Card
Our Staff
"
Administration
Arts Dept
Career & Technical Education
Custodians and Child Nutrition Staff
English Dept
Exceptional Childrens Dept
Foreign Languages
JROTC
Math Dept
Media Center
Physical Education Dept
School Improvement Team
Science Dept
Social Studies Dept
Student Services
Support Staff
Teacher Resources
Our Resources
"
Student and Parent Resources
Forms
NPHS Media Center
TSI-CU Resources
Student Services
"
Student Services Website
Extracurricular
"
Clubs/Organizations
Link Crew
SGA
Driver's Ed
Athletics
Policies/Procedures
"
Dress Code
North Pitt High School
Let’s Advance Learning
Users
Search
GO
TO SUBMIT SEARCH
North Pitt High School
Spring Sports
Track
Athletics
Page Navigation
General Athletic Information
Fall Sports
Soccer (Boys)
Cheerleading
Cross Country
Football
Tennis (Girls)
Volleyball
Winter Sports
Basketball (Boys)
Basketball (Girls)
Cheerleading
Indoor Track
Wrestling
Spring Sports
Baseball
Softball
Track
Golf
Tennis (Boys)
Soccer (Girls)
Track Members 2019
Track Members 2019
Men
Tayquan Ward
Tshawne Spence
Raheem Jones
Junius Carmon
Travis Carmon
Edgar Hernandez
Dayquan Wood
Tylon Whitehurst
Alex Espinoza-Johnson
Juqual Hyman
Fabeyon Rodgers
Nyheem Pettaway
Vinser Whitehurst
Erick Rincon--Vasquez
Cayden Crump
Erik Rincon-Zamora
Chris Cordova-Mendez
Carlos Galaviz-Martinez
Grey Caul
Ulises Rivera
Dylan Barfield
Kevin Cruz-Tone
Kevin Ruiz-Rodriguez
Jacob Carranza
Women
Charkesta Downing
Nautika Newton
Militiana Dickens
LaQuasia Duggins
Kaiah Andrews
Maria Rincon-Vasquez
Elsy Chavez- Basilio
Itzel Carrillo Hinojosa
Chrissy Harrell
Darriel Darden
Kiyanna Phillips
CLOSE
CLOSE